تریکو، برگرفته از واژه انگلیسی tricot است که به نوع خاصی از بافت حلقوی تاری یا warp knitted گفته می شود. اگر به معنای tricot رجوع کنید، متوجه تفاوت آن با تعریف تریکو در ایران خواهید شد. تعریف تریکو در بازار ایران کاملا متفاوت است و هنوز نیز تفاوت هایی میان تعاریف وجود دارد. در اکثر موارد و در بین عموم، تریکو را به بافت های حلقوی پودی یا همان knitting اطلاق می کنند که در دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود. از این رو مجوزهای مربوط به این فعالیت را صنف تریکو و کشباف  (کشباف و جوراب) صادر می کند.">

سبد تریکو فندقی

سبد تریکو فندقی تریکوبافی

از {{model.count}}
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • نوع: سبد
 • طرح: بافت فندقی
 • جنس: تریکو
 • ابعاد (سانتیمتر): 10 * 20
فروشنده فروشنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی ارژن مارکت
آماده ارسال ناموجود
143,000 تومان
 • {{value}}
{{Object.keys(model.attributes).length}}
کمی صبر کنید...

تریکو، برگرفته از واژه انگلیسی tricot است که به نوع خاصی از بافت حلقوی تاری یا warp knitted گفته می شود. اگر به معنای tricot رجوع کنید، متوجه تفاوت آن با تعریف تریکو در ایران خواهید شد. تعریف تریکو در بازار ایران کاملا متفاوت است و هنوز نیز تفاوت هایی میان تعاریف وجود دارد. در اکثر موارد و در بین عموم، تریکو را به بافت های حلقوی پودی یا همان knitting اطلاق می کنند که در دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود. از این رو مجوزهای مربوط به این فعالیت را صنف تریکو و کشباف  (کشباف و جوراب) صادر می کند.

محصولات مرتبط

تریکو

تریکو، برگرفته از واژه انگلیسی tricot است که به نوع خاصی از بافت حلقوی تاری یا warp knitted گفته می شود. اگر به معنای tricot رجوع کنید، متوجه تفاوت آن با تعریف تریکو در ایران خواهید شد. تعریف تریکو در بازار ایران کاملا متفاوت است و هنوز نیز تفاوت هایی میان تعاریف وجود دارد. در اکثر موارد و در بین عموم، تریکو را به بافت های حلقوی پودی یا همان knitting اطلاق می کنند که در دو نوع تخت و گرد فرآوری می شود. از این رو مجوزهای مربوط به این فعالیت را صنف تریکو و کشباف  (کشباف و جوراب) صادر می کند.

بافت تریکو

بافتنی های تریکو، یکی از دست آورد های هنری جدید می باشد که با استفاده از  کاموا تریکو بافته می شوند که ضخامت و در عین حال ظرافت خود را دارند و در برابر وزن زیاد، بسیار مقاوم می باشند. یکی از ویژگی هایی که اکثر بافنده ها را عاشق این هنر کرده است این است که به دلیل ضخیم بودنشان سریع به اصطلاح بالا آمده کار تمام می شود. از جمله مواردی که با آن می بافند، انواع سبد، پاف، فرشینه، سبد حمل نوزاد و ... می باشد. پس با این حساب بافت تریکو بسیار پرکاربرد و پر طرفدار است. برای بافت با تریکو باید از قلاب های مخصوص کاموای تریکو  استفاده شود که دارای سایز بزرگ تری نسبت به قلاب های بافت با کاموای  معمولی هستند.

 مراحل تهیه و تولید تریکو

 • شناختن جنس نخ پارچه ای که مدنظر دارید.
 • انتخاب درست جنس و نوع بافت پارچه گردباف: سه عامل نوع بافت، جنسیت و تکمیل پارچه گردباف بر خصوصیات آن بیشترین تاثیر را دارد.
 • شناختن نام های تجاری معروف و موجود در بازار.
 • مشخص کردن وزن مخصوص یا متراژ در کیلوگرم: پارچه های تریکو در پروسه تولید و خرید و فروش بر حسب کیلوگرم محاسبه می شوند. وقتی شما یک طاقه بیست کیلویی از پارچه تریکو را می خرید باید در نظر  داشته باشید که یک کیلو از آن چند متر پارچه است، چون متراژ آن در یک کیلو  (گرماژ) مقدار ضخامت و نازکی آن را تعیین می کند و شما برای تولید هر پوشاکی نیازمند ضخامت خاصی هستید.
 • تعیین کردن عرض تکمیل شده پارچه تریکو مورد نظر:  عرض پارچه مهم ترین عامل در چیدمان الگوها است که می تواند عددی بین ۹۰ تا  ۱۵۰ باشد. عرض های نامناسب پارچه در زمان تولید باعث ایجاد پرتی بسیاری خواهد شد. بنابراین باید میان الگو و عرض پارچه تناسب وجود داشته باشد. هر  چقدر این پرتی ها بیشتر باشد شما مبلغ بیشتری را متضرر خواهید شد.
 • خرید پارچه رینگر یا راه راه: در این پارچه ها، چفت شدن راه های پارچه روی هم  در هنگام دوخت، به میزان زیبایی آن می افزاید که به جز هنر برش، مناسب بودن پارچه نیز ضروری است. کجی طرح راه راه در پارچه های پنبه یکرو بسیار دیده  می شود که به دلیل تاب s و z نخ آن ها است.
 • دقت کنید که هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی هم بی حکمت نخواهد بود.
 • در مرحله اول به عنوان نمونه مقدار کمی از پارچه را خریداری کنید.
 • لول شدگی: لول شدن پارچه گردباف در زمان برش و دوخت، زحمت فراوانی را برای  تولیدکننده در پی خواهد داشت. معمولا مهم ترین دلیل لول شدن پارچه تریکو، مربوط به تکمیل و کامپکت آن است. پارچه های دارای مواد این مشکل را بیشتر  دارند. علت آن این است که برای پارچه های دارای مواد از درجه حرارت کمتری در زمان کامپکت استفاده می شود. راهکار مناسب برای مواجه نشدن با این مساله خرید مقداری کم از پارچه، جهت انجام آزمایش و نمونه گیری است.
 • عملیات تکمیلی بر پارچه ها و تاثیر در قیمت پارچه تریکو: در پارچه های تریکو بعد از جنس نخ، عواملی مانند نوع بافت، رنگ، طرح چاپ و  عملیات تکمیل اعمال شده روی قیمت نهایی پارچه تاثیرگذار است. اگر برای خرید  پارچه تریکو به بازار مراجعه کردید و قیمت های متفاوتی را شنیدید، چرایی  تفاوت قیمت را در جنس نخ و عملیات اعمال شده روی پارچه جستجو کنید.

 روشی به صرفه برای تهیه پارچه گردباف (تریکو)

یک روش برای تهیه پارچه گردباف (تریکو)، انجام پروسه تولید آن توسط فرد است. این روش به همان نسبت که داری مزایایی است، نیاز به ریسک پذیری بالایی  نیز دارد. به غیر از آن  نکات و پیش نیازهای مهمی را باید در نظر گرفت.

مزایا

 • تولید پارچه برای تولیدی می تواند بر قیمت پارچه بسیار تاثیر بگذارد.
 • در انتخاب نوع، جنس و رنگ، دست تولیدکننده بازتر خواهد بود.

پیش نیازها

 • به سرمایه قابل توجهی نیاز دارد (به دلیل حداقل تولید کارمزدی بافندگان).
 • به دانش و شناخت بالایی نیاز دارد.

 کابردهای تریکوبافی

 مدل های زیادی با کامواهای تریکو بافته میشه که مرسوم ترین آن ها، بافت سبد با تریکو، بافت پادری با تریکو، بافت کیف با کاموای تریکو هست. در بخش های آموزش تریکوبافی به شما آموزش پرطرفدارترین نوع تریکوبافی یعنی بافت سبد تریکوبافی را آموزش بدهیم. ناگفته نماند که با کاموای تریکو مدل های کمربند، هدبند، شال گردن، سبد نگهداری حیوانات خانگی، کرییر نوزاد و … هم بافته میشه.در زیر به چند کاربرد تریکوبافی اشاره می کنیم.

پیش زمینه ی یادگیری تریکوبافی چیست؟

حتما شنیده اید که برای یادگیری تریکوبافی نیاز است که قلاب بافی بلد باشید اما نگران نباشید شروع یادگیری تریکوبافی سخت نیست. تنها لازم است که:

1-آشنایی با گره ها,پایه ها و حلقه ها داشته باشید.

2-تریکوبافی هنر جذاب و پرکابردی است که برای شروع یادگیری آن پیش از هر چیزی نیاز است پشتکار و علاقه داشته باشید.

3-آشنایی با نقشه خوانی کار شما رو جلوتر می اندازد چرا که اگر نقشه خوانی بلد باشید می توانید از هر طرحی که خوشتان آمد,آن را تبدیل به نقشه کنید و ببافید.

4-آشنایی با انواع کفی و روش کار با آنها

بافت سبد تریکو 

جهت بافت سبد تریکو به کفی های چوبی مخصوص بافت سبد تریکو نیاز است که در  حاشیه ی خود دارای سوراخ هایی هستند که به واسطه ی بافت به بدنه ی سبد تریکو وصل می شوند.
نکته ی دیگری که بافت تریکو مربوط می شود و بافنده تریکو باید آن را در نظر بگیرد این است که بداند برای هر کاربردی نوع بافت هم متفاوت خواهد بود. مثلا سبد برای وسایل حمام از جمله حوله، باید اندازه ای متوسط داشته باشد و در عین حال لطافت و ضخامت مناسب برای نگهداری حوله ها و لباس های کثیف و تمیز داشته باشد. البته نا گفته نماند که سبد لباس های کثیف باید دارای بافت درشت باشند؛ زیرا کثیفی لباس های کثیف را به خود می گیرند. بنابراین  باید دارای بافتی باشند که به راحتی شسته و تمیز می شوند. 

نوع
سبد
طرح
بافت فندقی
جنس
تریکو
ابعاد (سانتیمتر)
10 * 20
جنس کف
چوب
رنگبندی
دلخواه

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...