شرایط بازگرداندن کالا

ارژن مارکت تلاش می کند کالاهای خریداری شده با بهترین کیفیت و بدون هیچگونه آسیبی به دست شما مشتریان گرامی برسد اما به دلایلی مشخص که از حیطه اختیارات ما خارج است (آسیب محصولات در اداره پست و در حین حمل و نقل)، این اطمینان را به مشتری می دهیم که در صورت وجود هرگونه مشکل و خسارت احتمالی، در صورتیکه محصول از طرف تولیدکننده و یا توسط پست، تخریب شده باشد، در کنار شما خواهیم بود و در صدد رفع مشکل احتمالی، تلاش خود را انجام خواهیم داد.

در زیر به برخی از نکات مهم حین تحویل مرسولات پستی باید توجه شود:

1- در صورتیکه محصول خریداری شده از محصولات حساس و شکستنی می باشد، ترجیحاً از شیوه های ارسال امن تر مانند تیپاکس و اکسپرس استفاده نمایید.

2- تمام مرسولات پستی تحویل گرفته شده را می بایست قبل از امضا به مامور پست، چک کنید و در صورتیکه مرسوله دچار شکستگی و آسیب بود، آن را به مامور برگردانده و برگه تحویل را امضا نکنید.

3- در صورتیکه محصولات شکسته شده باشند، بدون باز کردن بسته، آنها را بازگردانید و در صورتیکه امکان مشاهده کالا وجود ندارد، در مقابل مامور پست، بسته را باز کرده و پس از عکس گرفتن از محصول شکسته شده و ارسال آن برای همکاران ما، بسته را به مامور پست بازگردانید.

4- در صورتیکه درب بسته های پستی را باز کرده و با آسیب و شکستگی مرسوله مواجه شدید، بدون اینکه تکه ای از محصول را جدا کنید، بصورت کامل، تمام بخش های شکسته شده را بازگردانید.

5- در صورتیکه محصولات مد و پوشاک (لباس و کیف و ...) خریداری شده اند، بطور کامل کالای مورد نظر را بررسی نموده و آن را از نظر کیفیت، آلودگی (رنگ، چربی و کثیف بودن لباس) مورد بررسی قرار دهید و همچنین لباس را باید به شکل اول بازگردانید و هیچگونه آثار لک، رنگ پریدگی، شستشو، بوی عطر و ... روی لباس وجود نداشته باشد.

6- بازگشت کالا بدلیل تغییر سلیقه و امثالهم امکانپذیر نمی باشد.

7- در صورتیکه با موارد فوق مواجه شده و قصد بازگشت مرسوله را داشتید، سریعاً با تیم پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید تا همکاران ما پیگیر کار شما شوند.