گل‌دوزی هنری است برای دوختن طرح‌های مختلف با سوزن و انواع نخ بروی پارچه. قدیمی‌ترین نمونه‌های گلدوزی‌شدهٔ ایرانی که در دست است متعلق به دوره سلجوقی است. فرآیندهای استفاده شده برای خیاطی و اصلاح و تقویت پارچه باعث ایجاد تکنیک های خیاطی شد و امکانات تزئینی خیاطی منجر به هنر گلدوزی شد. این یک واقعیت قابل توجه است که در توسعه گلدوزی هیچ تغییری در مواد یا تکنیک هایی وجود ندارد که بتوان آنها را از پیشرفت های مرحله ای ابتدایی به مرحله بعد، پالوده تر احساس یا تفسیر کرد. از طرف دیگر، اغلب در کارهای اولیه شاهد دستیابی فنی و استاندارد بالای صنایع دستی هستیم که به ندرت در زمان های بعدی حاصل می  شود .">

کیف گلدوزی شده

کیف گلدوزی شده دستساز

از {{model.count}}
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • نوع: کیف دوشی
  • طرح: گلدوزی
  • جنس: پارچه متقال سنگشور
  • ابعاد (سانتیمتر): 30 * 30
فروشنده فروشنده: فروشگاه اینترنتی صنایع دستی ارژن مارکت
آماده ارسال ناموجود
242,000 تومان
  • {{value}}
{{Object.keys(model.attributes).length}}
کمی صبر کنید...

گل‌دوزی هنری است برای دوختن طرح‌های مختلف با سوزن و انواع نخ بروی پارچه. قدیمی‌ترین نمونه‌های گلدوزی‌شدهٔ ایرانی که در دست است متعلق به دوره سلجوقی است. فرآیندهای استفاده شده برای خیاطی و اصلاح و تقویت پارچه باعث ایجاد تکنیک های خیاطی شد و امکانات تزئینی خیاطی منجر به هنر گلدوزی شد. این یک واقعیت قابل توجه است که در توسعه گلدوزی هیچ تغییری در مواد یا تکنیک هایی وجود ندارد که بتوان آنها را از پیشرفت های مرحله ای ابتدایی به مرحله بعد، پالوده تر احساس یا تفسیر کرد. از طرف دیگر، اغلب در کارهای اولیه شاهد دستیابی فنی و استاندارد بالای صنایع دستی هستیم که به ندرت در زمان های بعدی حاصل می  شود .

محصولات مرتبط

گلدوزی (دیوارکوب)

گل‌دوزی هنری است برای دوختن طرح‌های مختلف با سوزن و انواع نخ بروی پارچه. قدیمی‌ترین نمونه‌های گلدوزی ‌شدهٔ ایرانی که در دست است متعلق به دوره سلجوقی است. 

فرآیندهای استفاده شده برای خیاطی و اصلاح و تقویت پارچه باعث ایجاد تکنیک های خیاطی شد و امکانات تزئینی خیاطی منجر به هنر گلدوزی شد. این یک واقعیت قابل توجه است که در توسعه گلدوزی هیچ تغییری در مواد یا تکنیک هایی وجود ندارد که بتوان آنها را از پیشرفت های مرحله ای ابتدایی به مرحله بعد، پالوده تر احساس یا تفسیر کرد. از طرف دیگر، اغلب در کارهای اولیه شاهد دستیابی فنی و استاندارد بالای صنایع دستی هستیم که به ندرت در زمان های بعدی حاصل می شود. هنر گلدوزی در سراسر جهان یافت شده است. آثار کشف شده در چین به دوره ایالت های جنگنده (قرن 5 تا 3 قبل از میلاد) بر می گردد. پوشاک از دوره مهاجرت سوئد، تقریباً 300-700 میلادی، با لبه های باند برش با بخیه در حال اجرا، کوک عقب، کوک ساقه، بخیه دکمه ای خیاطی و شلاق زدن تقویت می شود اما مشخص نیست که آیا این کار به سادگی تقویت شده است. اسطوره شناسی یونان باستان با گذر از هنر گلدوزی به همراه بافندگی، به الهه آتنا اعتبار داده و منجر به رقابت مشهور بین خودش و فاجعه آراکن شده است.

نوع
کیف دوشی
طرح
گلدوزی
جنس
پارچه متقال سنگشور
ابعاد (سانتیمتر)
30 * 30
رنگبندی
به دلخواه مشتری
قاب
ندارد

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...